صفحه اصلی / بلاگ / شروع کدنویسی سمت سرور با پی اچ پی (جلسه اول)

شروع کدنویسی سمت سرور با پی اچ پی (جلسه اول)

این اولین جلسه از سری آموزش های ده گانه کدنویسی بک اند میباشد که شما میتوانید در آن به طور کلی کدنویسی سمت سرور را یاد بگیرید.

بک اند | کافه آموزش

سلام دوستان این اولین جلسه از آموزش های کدنویسی سمت سرور هست که شما در طی اون یاد میگیرد خودتون کد های بک اند وبسایت ها رو بنویسید و اینکه بتونید اون کدها رو بخونید و تحلیل و بررسی نمایید.

برای نوشتن کدهای php شما میتوانید مانند فرانت اند از هر ادیتوری استفاده نمایید،به عنوان مثال اگر یک ادیتور کم حجم و ساده را میخواهید میتوانید از note-pad++ استفاده نمایید.

سینتکس کدهای php به این صورت است کدهای ما که بین دو خط کد زیر نوشته میشوند:

<?php

?>

برای کدنویسی سمت سرور و در زبان php یک دستوری که ما از آن زیاد استفاده میکنیم، برای چاپ مقادیر در خروجی و برای نوشتن کدهای اچ تی ام ال درون کدهای php به صورت زیر عمل میکنیم:

<?php

echo “hello world”;

echo “<h2><title></title></h2>”;

echo “<br>”;

?>

همانطور که میبینید برای نوشتن کد های html درون کدهای php میتوانید از دستور echo استفاده نمایید،این دستور به طور کلی برای چاپ کردن یک مقدار در خروجی مورد استفاده قرار میگیرد و کاربر های مختلفی دارد که چند نمونه از آن را میتوانید در کدهای بالا ببینید.

به طور کلی روش کار کدنویسی سمت سرور به این صورت میباشد که کد های نوشته شده توسط ما برای پردازش به سمت سرور میروند و بعد از تحلیل و بررسی هایی که روی آن انجام میشود نتیجه به صورت html برای ما در خروجی نمایش داده میشود.

فرض کنید که ما یک حلقه داریم تا مطالب وبسایت ما را نمایش دهد،و کدهایی که برای این حلقه نوشته ایم 20 خط میشود،اگر بخوهیم به صورت استاتیک کار کنیم،طول کدها زیاد میشود اما با کدنویسی بک اند میتوانیم وبسایتمان را داینامیک نماییم و مطلب را از دیتابیس واکشی کنیم.

از دیگر مطالب وبسایت ما یعنی کافه آموزش،نیز بازدید کنید.

امیدوارم از اولین کدنویسی سمت سرور جلسه لذت برده باشید و بتوانید از آن استفاده کنید،حتما نظرات،پیشنهادات و انتقادات خودتان را برای ما بنویسید و این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید.

نویسنده: ابوالفضل شیخیانی


نظرات:

دیدگاه شما

نام

ایمیل ( اختیاری )

سایت( اختیاری )

پیشنهاد ویژه برای شما:

آموزش راه اندازی کسب  و کار اینترنتی رایگان

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی (بدون سرمایه اولیه)

راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به صورت رایگان یاد بگیرید و همین حالا کسب و کار اینترنتی خود را بدون سرمایه اولیه راه اندازی کنید و به درآمد عالی برسید

19000 تومان رایگان

دانلود
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.