صفحه اصلی / بلاگ / صفر تا صد تامین امنیت وبسایت های وردپرسی

صفر تا صد تامین امنیت وبسایت های وردپرسی

این مقاله در مورد راه های تامین امنیت وبسایت های وردپرسی میباشد،اگر شما مدیر یک وبسایت هستید یا برای دیگران امور وبسایت را انجام میدهید،حتما این مقاله را تا انتها بخوانید.

سیستم مدیریت محتوای وردپرس | کافه آموزش

سلام خدمت کاربران عزیز وبسایت کافه آموزش امروز با آموزش مفید،کاربردی و ضروری تامین امنیت وبسایت های وردپرسی در خدمت شما هستم،مسلئه که مدیران بسیاری از سایت ها اون رو زیاد جدی نمیگیرند و فکر میکنند چون وبسایت اونها بر بستر وردپرس هست دیگه امنیتش تامین شده و تمام،اما بعد از مطالعه این مقاله تفکر آنها در مورد امنیت وبسایت های وردپرسی تغییر خواهد کرد.

آپدیت قالب :

اولین موردی که برای تامین امنیت وبسایت های وردپرسی باید به اون توجه کنید آپدیت قالب هست؛این مورد بستگی به این دارد که شما از یک قالب عمومی استفاده میکنید یا اختصاصی،اگر از قالب اختصاصی استفاده میکنید که تامین امنیت و آپدیت آن به عهده شما میباشد و باید به آن رسیدگی کنید.

اما اگر از قالب های عمومی استفاده میکنید وضع تغییر میکند و اینجا هیچ چیز در کنترل شما نیست به جز آپدیت آن،مسلما اگر میخواهید برای خرید یک قالب وردپرسی هزینه کنید،سعی کنید که اگر میتوانید مقداری هزینه بیشتر پرداخت کنید تا امنیت آن بیشتر شود.

پس به این مورد توجه کنید که قالب های خودتان ها به طور مرتب آپدیت نمایید و آن را از باگ ها و رخنه هایی که ممکن است در آنها رخ دهد دور نگه دارید.

آپدیت افزونه :

آپدیت افزونه ها،مسئله که میتوان گفت قطعا مهمتر از آپدیت قالب میباشد؛همانطور که میدانید وردپرس یک cms متن باز میباشد و هر کسی میتواند برای آن قالب طراحی کند،افزونه ای بنویسد و …،ما نیز از این فرصت استفاده میکنم و چرخ را دوباره اختراع نمیکنیم،از افزونه هایی که دیگران ساخته اند استفاده میکنیم و بهره میبریم.

هر سایت وردپرسی به طور میانگین 5 افزونه نصب شده دارد،تابحال به این مورد فکر کرده اید که اگر یک مشکل امنیتی برای یکی از افزونه ای نصب شده روی وبسایت شما رخ دهد چه اتفاقی می افتد،کل سایت شما و سایت هایی که از این افزونه استفاده کره اند نابود میشود.

برای جلوگیری از این اتفاق به موارد زیر توجه کنید:

  • آپدیت منظم افزونه ها
  • نصب حداقلی افزونه ها
  • نصب افزونه های مطمئن و با پشتیبانی قوی

حتما این نکات را به خاطر بسپارید و امنیت وبسایت های وردپرسی خودتان را تامین کنید.

پسورد قوی :

ما قبلا در وبسایتمان یعنی کافه آموزش در مورد اینکه ” کرکرها چگونه کار میکنند ” صحبت کرده ایم و به طور کامل این مبحث را باز کردیم،به طور خلاصه یکی از رایجترین روش های نفوذ هکرها به حساب های کاربری این هست که از حملات بروت فورس استفاده میکنند.

حملات بروت فورس به این صورت انجام میگیرد که هکر یه لیست طولانی و قوی از پسورد های رایج مورد استفاده توسط افراد را در اختیار دارد و هر کدام از آنها را روی حساب کاربری مورد نظر تست میکند،تا زمانی که یکی از پسورد ها درست باشد و لاگین کند.

برای جلوگیری از این حملات موارد امنیتی زیر را رعایت کنید:

  • از پسورد های قوی طولانی استفاده نمایید
  • از کاراکتر ها در پسوردتان استفاده کنید
  • استفاده از تاریخ تولد و شماره تلفن کار درستی نیست و به راحتی قابل حدس زدن میباشد

امیدوارم از این مطلب استفاده نمایید و امنیت وبسایت های وردپرسی خودتان را تامین کنید،فراموش نکنید حتما سوالات و نظرات ارزشمند خودتان را برای ما بنویسید.

نویسنده: ابوالفضل شیخیانی


تگ ها:نظرات:

دیدگاه شما

نام

ایمیل ( اختیاری )

سایت( اختیاری )

پیشنهاد ویژه برای شما:

آموزش راه اندازی کسب  و کار اینترنتی رایگان

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی (بدون سرمایه اولیه)

راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به صورت رایگان یاد بگیرید و همین حالا کسب و کار اینترنتی خود را بدون سرمایه اولیه راه اندازی کنید و به درآمد عالی برسید

19000 تومان رایگان

دانلود
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.