صفحه اصلی / بلاگ / آموزش ساخت جایگاه ابزارک برای قالب های وردپرس

آموزش ساخت جایگاه ابزارک برای قالب های وردپرس

در این آموزش رایگان شما یاد خواهید گرفت که چطور به ساخت جایگاه ابزارک برای قالب وردپرس خودتان بپردازید،این امکان یکی از مهمترین ویژگی های هر وبسایت وردپرس میباشد.

وردپرس

سلام دوستان تو این مقاله میخوام به شما آموزش بدم که چطور یک جایگاه ابزارک ایجاد نمایید و یاد بگیرید که ساخت جایگاه ابزارک برای قالب وردپرس با چه روشی انجام میشود ،قطعا این مورد یکی از امکاناتی هستش که یک وبسایت جامع حتما باید اون رو داشته باشه،اگر میخواید بدونید که چطور برای قالب خودتان جایگاه ابزارک ایجاد کنید،این مقاله را تا انتها بخوانید.

خب همونطور که گفتیم یکی از امکاناتی که هر وبسایت جامع وردپرسی باید آن را داشته باشد،جایگاه ابزارک است؛جایگاه ابزارک یعنی یک فضایی از قالب شما که میتوانید از از طریق پنل وردپرس خودتان و بخش ابزارک ها به آن آیتم ها و افزونه هایی را اضافه نمایید،اینکار هم دردسر کمتری نسبت به کد نویسی دارد و هم راحتتر میباشد،کافیست یکبار جایگاه ابزارک خودتان را کدنویسی کنید و همیشه از آن استفاده نمایید.

ساخت جایگاه ابزارک برای قالب وردپرس:

ابتدا وارد فایل functions شوید و کدهای جایگاه ابزارک خودتان را درون آن بنویسید:

<?php

if (function_exists(‘register_sidebar’)){

register_sidebar(array(

‘name’ => ‘abzarak’,

‘id’ => ‘abzarak’,

‘before_title’ => ‘<h1>,

‘after_title’ => ‘</h1>’,

‘beforer_widget => ‘<div>’,

‘after_widget => ‘</div>’,

));

}

در این کدها ما نام جایگاه ابزارک،آیدی آن و اینکه قبل از عنوان چه تگ باشد یا چطور باشد و همینطور بعد از عنوان،به همین صورت هم برای قبل از ویجت مورد نظر ما و بعد از آن را تعیین کرده ایم.

حالا قسمتی از قالبتان که میخواهید در آن کدهای جایگاه ابزارک را بنویسید ، پیدا کنید و شروع به نوشتن کد های php زیر نمایید:

<?php

if(!function_exists(‘dynamic_sidebar’) || !dynamic_sidebar(‘abzarak’)): endif;

?>

به عنوان مثال شما میتوانید یکی از این ابزارک ها را برای بخش ساید بار قالبتان قرار دهید و هر وقت که افزونه ای را نصب کردید،میتوانید با ورود به بخش ابزارک ها در پنل وردپرس،به سایدر بار وبسایتتان آیتم هایی را که میخواهید اضافه نمایید،بنابراین وقت شما کمتر تلف میشود و هم میتوانید ساده تر ساخت جایگاه ابزارک برای قالب وردپرس خودتان را انجام دهید

از دیگر مقالات وبسایت ما یعنی کافه آموزش،نیز بازدید کنید.

امیدوارم از این آموزش لذت برده باشید و بتوانید از آن به خوبی استفاده کنید،حتما نظرات،پیشنهادات و سوالات خودتان را از ما بپرسید و ما را به دوستانتان معرفی نمایید.

نویسنده: ابوالفضل شیخیانی


تگ ها:نظرات:

دیدگاه شما

نام

ایمیل ( اختیاری )

سایت( اختیاری )

پیشنهاد ویژه برای شما:

آموزش راه اندازی کسب  و کار اینترنتی رایگان

آموزش راه اندازی کسب و کار اینترنتی (بدون سرمایه اولیه)

راه اندازی کسب و کار اینترنتی را به صورت رایگان یاد بگیرید و همین حالا کسب و کار اینترنتی خود را بدون سرمایه اولیه راه اندازی کنید و به درآمد عالی برسید

19000 تومان رایگان

دانلود
Cart Item Removed. Undo
  • No products in the cart.