افزودن هوش مصنوعی به اینستاگرام: تغییر پس‌زمینه و ساخت استیکر با دستور متنی

meta-new-ai-sticker-creator-tool-65151b217d2c719087a6f68f
اخبار اینترنت و شبکه هوش مصنوعی

متا به تازگی اعلام کرده که به زودی کاربران اینستاگرام، واتساپ و فیسبوک قابلیت‌های جدیدی که بر اساس هوش مصنوعی استفاده می‌کنند را دریافت خواهند کردند. این قابلیت‌های جدید که متا در کنفرانس Meta Connect 2023 معرفی کرد، به میلیاردها کاربر این شرکت امکان می‌دهند با استفاده از فناوری‌های پرطرفدار امروزه، کارهایی مانند ویرایش تصاویر و ساخت استیکرها را به سادگی انجام دهند. همه این کارها با استفاده از دستورات متنی امکان‌پذیر است تا همه چیز به صورت یکپارچه و آسان انجام شود.

متا در بیانیه‌ی خود اعلام کرده که ویرایش تصاویر با هوش مصنوعی به اینستاگرام اضافه می‌شود. به علاوه، کاربران اینستاگرام، فیسبوک و واتساپ و همچنین مسنجر (پیام‌رسان متا) می‌توانند با استفاده از هوش مصنوعی استیکرهای کاملاً جدیدی ایجاد کنند.

سرویس هوش مصنوعی اینستاگرام دارای دو ویژگی اصلی است: تغییر استایل عکس و اصلاح پس‌زمینه. با این ویژگی اول، کاربران می‌توانند با وارد کردن دستورات متنی، تصاویر خود را به سادگی اصلاح کنند. به عنوان مثال، می‌توانید به هوش مصنوعی متا بگویید که استایل عکس را به شباهت با نقاشی‌های آب‌رنگ تغییر دهد.

ویژگی دوم اینستاگرام به شما اجازه می‌دهد که با دستورات متنی، پس‌زمینه‌ی عکس‌ها را تغییر دهید. پلتفرم متا تصاویری که با هوش مصنوعی ویرایش یا ساخته شده‌اند را تشخیص می‌دهد تا کاربران بتوانند تشخیص دهند که یک عکس در اینستاگرام واقعی است یا نه. همچنین متا در پرچسب‌گذاری تصاویر (به صورت قابل مشاهده و غیرقابل مشاهده) کار می‌کند.

استیکرهای ساخته‌شده با هوش مصنوعی تنوع چت‌ها را افزایش می‌دهند. کاربران می‌توانند فقط با وارد کردن دستورات متنی، استیکرهای جدیدی ایجاد کنند. پس از وارد کردن دستورات متنی، هوش مصنوعی متا در عرض چند ثانیه استیکرهای با کیفیت و منحصربه‌فردی تولید می‌کند. این ویژگی بر پایه مدل زبانی بزرگ Llama 2 است.

کاربران می‌توانند استیکرهای هوش مصنوعی را در استوری فیسبوک، استوری و دایرکت اینستاگرام و همچنین در پیام‌رسان‌های مسنجر و واتساپ استفاده کنند. در ماه آینده، برخی از کاربران انگلیسی‌زبان این قابلیت را دریافت خواهند کرد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پیامک
پشتیبانی آنلاین