حذف سه ویژگی قدیمی در ویندوز توسط مایکروسافت

مایکروسافت
اخبار امنیت اطلاعات

مایکروسافت، شرکت نرم‌افزاری عظیم، اعلام کرده است که سه ویژگی قدیمی از سیستم‌عامل ویندوز را از دسترس کاربران خواهد برداشت. این تصمیم به منظور به‌روزرسانی و تطابق با استراتژی‌های جدید شرکت اتخاذ شده است.

به عنوان یکی از مهمترین اقدامات این تغییرات، ویژگی Webclient (WebDAV) از ویندوز حذف خواهد شد. این ویژگی مرتبط با استفاده از پروتکل HTTP برای افزودنی‌های مختلف در ویندوز بوده و از ویندوز ویستا به عنوان یک افزونه معرفی شد.

همچنین، ویژگی Computer Browser که به عنوان یک پروتکل ناامن شناخته می‌شود، از ویندوز حذف خواهد شد. این پروتکل در ویندوز ۱۰ غیرفعال شده بود.سومین ویژگی که مورد حذف قرار می‌گیرد، Remote Mailslots است. این پروتکل ارتباط بین فرایندی (IPC) ابتدا با MS-DOS معرفی شد و اکنون به عنوان یک پروتکل منسوخ و ناامن در نظر گرفته می‌شود. تاکید شود که حذف این ویژگی‌ها هنوز تکمیل نشده است و سرویس‌ها همچنان در ویندوز حضور دارند، اما مایکروسافت آن‌ها را به‌روز نمی‌کند و پشتیبانی فعالی از آن‌ها را ارائه نمی‌دهد. این تغییرات به منظور بهره‌برداری بهتر از تکنولوژی‌های جدید و بهسازی عملکرد ویندوز اعمال می‌شوند.

تغییرات اعلام شده توسط مایکروسافت نشان از تمرکز این شرکت بر روی به‌روزرسانی و بهبود مداوم سیستم‌عامل ویندوز دارند. این تصمیم‌گیری ممکن است بر تجربه کاربران تاثیرگذار باشد و نیاز به تطابق با تغییرات داشته باشد.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پیامک
پشتیبانی آنلاین