تفاوت VirtualBox و VMware چیست ؟

مجازی‌ سازی
شبکه مجازی سازی مقالات

تفاوت VirtualBox و VMware چیست ؟

مقدمه

مجازی‌ سازی در زیرساخت‌های رو به رشد فناوری اطلاعات امروزی حیاتی است. بیشتر کسب‌وکارها مجازی‌ سازی را برای ساده‌سازی مدیریت فناوری اطلاعات، بهبود عملکرد منابع، افزایش تحرک، افزایش اتوماسیون و کاهش هزینه‌ها اتخاذ می‌کنند.

هایپروایزر Oracle VirtualBox به عنوان یک ابزار برای اجرای ماشین‌های مجازی (VM) عمل می‌کند، در حالی که VMware محصولات متنوعی از ماشین‌های مجازی را برای سناریوهای استفاده متفاوت ارائه می‌دهد.

مجازی‌ سازی VirtualBox چیست؟

VirtualBox یک محصول مجازی‌سازی منبع باز و بسیار قوی است که از معماری‌های x86 و AMD64/Intel64 پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار به دلیل مجموعه‌ای گسترده از ویژگی‌ها و عملکرد برتر خود شناخته شده است و به مشتریان سازمانی خدمات ارائه می‌دهد.

Oracle VM VirtualBox امکان اجرای چندین سیستم عامل را بر روی یک ماشین مجازی فراهم می‌کند. این نرم‌افزار به شما امکان می‌دهد ماشین‌های مجازی را برای اجرای سیستم‌عامل دلخواهتان ایجاد کنید و به راحتی نرم‌افزارها را ارزیابی، برنامه‌ها را اجرا و سیستم‌عامل‌های مختلف را بررسی کنید، در حالی که سیستم اصلی شما در امان باقی می‌ماند.

VirtualBox در حال حاضر با سیستم‌عامل‌های ویندوز، لینوکس، macOS و Solaris سازگار است. همچنین، از سیستم‌عامل‌های مهمان متعددی پشتیبانی می‌کند، از جمله تمام نسخه‌های دسکتاپ و سرور مایکروسافت ویندوز، DOS، انواع لینوکس، Solaris و OpenSolaris، OS/2 و OpenBSD.

مجازی‌ سازی VirtualBox

با توجه به تقاضای روزافزون برای مجازی‌ سازی، VirtualBox به صورت فعال در حال توسعه است و با نسخه‌های منظم به‌روزرسانی می‌شود و مجموعه ویژگی‌های خود را بهبود می‌بخشد. مهم است به‌یاد داشت که Oracle، یکی از رهبران معروف در زمینه فناوری پایگاه داده، از VirtualBox حمایت می‌کند.

Oracle VM VirtualBox یک نرم‌افزار محبوب مجازی‌ سازی بین پلتفرمی است که به توسعه‌دهندگان کمک می‌کند تا با اجرای چندین سیستم‌عامل بر روی یک دستگاه، سرعت تحویل کد را افزایش دهند. این نرم‌افزار توسط تیم‌های فناوری اطلاعات و ارائه‌دهندگان راه‌حل برای کاهش هزینه‌ها و استقرار سریع برنامه‌ها در محیط‌های محلی و ابری استفاده می‌شود.

مجازی‌ سازی VMware چیست ؟

یکی از شرکت‌های پیشرو و چند وجهی است که نرم‌افزارها و راه‌حل‌های مجازی‌سازی و ابری را برای مدرن‌سازی اپلیکیشن‌ها ارائه می‌دهد و تجربه ایمن و یکپارچه برای کارمندان را تضمین می‌کند. VMware اکوسیستمی از ابزارها و برنامه‌های متداخل است، نه فقط یک محصول. این ابزارها شامل ابرهای خصوصی، مدیریت دستگاه‌های تلفن همراه، حفاظت از نقاط پایانی و مجازی‌سازی هستند.VMware شبکه‌های نرم‌افزاری امن را برای اتصال مراکز داده، ابرها و محیط‌های لبه با امنیت و پایداری بیشتر در مکان‌های مختلف، ارائه می‌دهد. این شرکت امکان اجرای سیاست‌ها و عملیات ترکیبی کارا را فراهم می‌کند. VMware یک پیشگام در فناوری مجازی‌سازی است که 12 درصد از بازار را در اختیار دارد و بیش از 500000 مشتری و 75000 شریک دارد که مسئول توزیع محصولات و خدمات آن هستند.

مجازی‌ سازی VMware

با توجه به قابلیت استفاده برتر و سابقه اثبات شده خود، VMware به طور گسترده در سطح جهانی استفاده می‌شود. کسب‌وکارها در هر اندازه و نوع پس از استفاده از VMware، بازگشت سرمایه (ROI) قابل توجهی را تجربه می‌کنند.VMware با همکاری با ارائه‌دهندگان ابری بزرگ مانند آمازون، مایکروسافت و IBM، فناوری مجازی‌سازی خود را در رایانش ابری پذیرفته است. همکاری‌های VMware اجرای بارهای کاری را در پلتفرم‌های ابری مختلف ممکن می‌سازد و ابزار مجازی‌ سازی آن برای زیرساخت‌های فناوری اطلاعات بسیاری از شرکت‌ها حیاتی است.

سابقه VMware نشان می‌دهد که سودآوری و مدیریت زیرساخت فناوری اطلاعات را افزایش می‌دهد.

مقایسه VirtualBox و VMware

VirtualBox و VMware دو نرم‌افزار برتر در حوزه مجازی‌سازی هستند. در ادامه، مزایا و ویژگی‌های هر کدام را بررسی خواهیم کرد.

VirtualBox:

 • VirtualBox یک نرم‌افزار رایگان است و برای استفاده شخصی و آموزشی بدون نیاز به مجوز قابل استفاده است.
 • این نرم‌افزار امکان ایجاد یکپارچگی بین سیستم‌ها را فراهم می‌کند و به شما اجازه می‌دهد چندین سیستم عامل را روی یک دستگاه پشتیبانی کنید.
 • VirtualBox قابلیت اجرای برنامه‌های کاربردی قدیمی را روی سخت‌افزار جدید فراهم می‌کند و امکان دسترسی از راه دور ایمن را بدون تغییر برنامه‌ها فراهم می‌کند.
 • با کاهش هزینه‌های مجازی‌سازی، VirtualBox عملکردها را در تمامی دسکتاپ‌ها تسهیل می‌کند و به راحتی قابل تطبیق است.
 • توسعه‌دهندگان از VirtualBox برای افزایش کارایی با آزمایش برنامه‌ها روی سیستم‌عامل‌ها و نسخه‌های مختلف استفاده می‌کنند.
 • Oracle VM VirtualBox فرآیند توزیع تنظیمات کامل نرم‌افزار را با کپسوله کردن پیکربندی در یک ماشین مجازی ساده می‌کند.
 • این نرم‌افزار فضاهای کاری امن و رمزگذاری شده را ارائه می‌دهد و امکان استفاده از یک ماشین مجازی برای آزمایش، بازیابی فاجعه، انجماد، از سرگیری، تکثیر، حفاظت و انتقال بین میزبان‌ها را فراهم می‌کند.
 • VirtualBox امکان استقرار آسان و سریع در فضای ابری را نیز دارد.

VMware:

 • VMware نسخه Player خود را برای استفاده شخصی و آموزشی به صورت رایگان ارائه می‌دهد. اما نسخه تجاری آن برای استفاده تجاری به مجوز معتبر نیاز دارد.
 • VMware Workstation Pro برای عملیات تجاری به هزینه‌ای نیاز دارد و VMware Fusion هزینه مجوز واحد برای میزبان macOS دارد.
 • VMware به شما امکان مجازی‌ سازی سیستم‌عامل‌ها را می‌دهد و امکان اجرای برنامه‌های کاربردی روی سیستم‌عامل‌های مختلف را فراهم می‌کند.
 • این نرم‌افزار امکانات پیشرفته‌ای مانند مدیریت USB، RDP و PXE را ارائه می‌دهد، اما برخی از این ویژگی‌ها نیاز به بسته‌های افزونه پولی برای استفاده تجاری در چندین دستگاه دارند.
 • VMware نیز امکانات امنیتی مانند رمزگذاری و فضاهای کاری امن را فراهم می‌کند.
 • استقرار VMware در فضای ابری نیز امکان پذیر است.

به طور کلی، هر دو VirtualBox و VMware نرم‌افزارهای قدرتمندی در زمینه مجازی‌ سازی هستند و قابلیت‌ها و ویژگی‌های منحصر به فردی را ارائه می‌دهند. انتخاب بین آنها بستگی به نیازها و استفاده‌های شما دارد.

VMware

پایگاه کاربران و جامعه‌ی بزرگی برای پشتیبانی و گسترش وجود دارد.
این نرم‌افزار امکان اضافه و حذف آسان ماشین‌های مجازی را فراهم می‌کند.
راه‌حل‌های مختلف برای بازیابی فاجعه وجود دارد، از جمله VMware Cloud Disaster Recovery، VMware Site Recovery، Site Recovery Manager و Cloud Provider Disaster Recovery Solutions.
این پلتفرم یک محیط تست ایمن برای ارزیابی به‌روزرسانی‌ها و پچ‌ها قبل از نصب آنها بر روی یک ماشین فیزیکی فراهم می‌کند.
vSphere مدیریت ماشین‌های مجازی قابل اعتماد را در مقابل تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری فراهم می‌کند.
این نرم‌افزار امکان اجرای یک چارچوب بدون اعتماد و افزایش امنیت در مقایسه با سیستم‌های کانتینری مانند Kubernetes را فراهم می‌کند.
مدیریت کارآمد مراکز داده و افزایش کارایی و انعطاف‌پذیری در عملیات مرکز داده را فراهم می‌کند.
مرکز داده‌ی نرم‌افزاری تعریف‌شده (SSDC) برای مدیریت ابری سراسری به‌منظور امنیت و مدیریت و غیره ارائه می‌شود.

سخن پایانی

همانطور که در بالا توضیح داده شد، شرکت‌های پیشروی مانند اوراکل و VMware، در زمینه ارائه راه‌حل‌های مجازی‌سازی در صنایع مختلف پیشرو هستند.

VirtualBox از اوراکل یک هایپروایزر برای اجرای ماشین‌های مجازی (VM) است و VMware راه‌حل‌های مجازی‌ سازی قابل سفارشی‌سازی را برای سناریوهای مختلف ارائه می‌دهد. انتخاب بین VMware و Oracle VirtualBox برای مجازی‌ سازی بستگی به نیازهای خاص هر کسب‌وکار دارد و بر اساس عملکرد، اندازه زیرساخت، قابلیت اطمینان و سایر ویژگی‌ها متفاوت است.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پیامک
پشتیبانی آنلاین
فیلدهای نمایش داده شده را انتخاب کنید. دیگران مخفی خواهند شد. برای تنظیم مجدد سفارش ، بکشید و رها کنید.
 • عکس
 • شناسه محصول
 • امتیاز
 • قیمت
 • در انبار
 • موجودی
 • افزودن به سبد خرید
 • توضیحات
 • محتوا
 • عرض
 • اندازه
 • تنظیمات بیشتر
 • نویسنده
 • قسمت
 • زبان
Click outside to hide the comparison bar
مقایسه