ابزار هکری Hping3 و حمله ی DOS

hping3 چیست ؟
امنیت شبکه مقالات

ابزار هکری hping3 و حمله ی DOS

hping3 یک ابزار متن‌باز و قدرتمند برای تولید بسته‌های شبکه است که عمدتاً در تست‌های نفوذ و تحلیل امنیت شبکه استفاده می‌شود. این ابزار به کاربران اجازه می‌دهد تا بسته‌های TCP/IP دلخواه خود را تولید کنند و به صورت دستی کنترل کاملی بر روی محتوای بسته‌ها داشته باشند

مفهوم حملات DOS و هدف آن

یکسری از حملات شناخته شده، حملات DOS میباشد که حتی برخی از عموم با آن آشنا هستند. این حملات شبیه برخی استراتژیهای جنگی که در فیلم ها میبینید، میباشد. قطعا تا به حال فیلم هایی دیدید که در آن برای پرت کردن حواس نیروهای امنیتی، یک حمله بی هدف انجام میدهند، حملات DOS بیشتر اوقات به منظور خودنمایی یا در موارد جدی به منظور فلج کردن سیستم امنیت در پاسخ به حملات دیگر انجام میشود. البته امروزه راه های فراوانی برای مقابله با آنها پیش بینی شده اما همیشه خلاقیت ذهن هکرها، میتواند تمهیدات امنیتی را دور بزند. در واقع ذهن یک مسئول امنیت یا یک هکر، به این باور دارد که هیچ سیستمی امن نیست!

طریقه ی عملکرد ابزار hping3

یکی از ابزاری که در توزیع های مختلف لینوکس قابل نصب میباشد، hping3 است که این ابزار شما را قادر میسازد packetهای زیادی را به سمت هدف بفرستید و این حجم ارسال شاید بتواند هدف را فلج کند، که البته به دلتان صابون نزنید، هیچ فایده ای ندارد، یک سیستم قادر نیست با ابزار hping3 حتی 5 مگابایت از سرعت اینترنت هدف را کاهش دهد.

چگونه حملات DOS میتواند کارا باشد

این حمله زمانی قدرت میگیرد که با تعداد گسترده ای از سرورها و کامپیوترها انجام شود که این مدل را DDOS میگویند. این بار هکر بار سنگینی را روی سرور قرار میدهد. اما اگر هکر فقط قصدش خودنمایی بوده باشد، نهایتا میتواند چند ساعتی یک سایت را مسدود کند اما معمولا هکرهای جدی، از این فرصت استفاده نموده و سایر حملات را انجام میدهند که میتواند بسیار مخرب باشد. حال در تصاویر زیر طریقه نصب این ابزار و چند نمونه مثال و همچنین راهنمای آن را قرار داده ام.

نصب و استفاده از hping3

فرمان نصب hping3 به صورت زیر میباشد

sudo apt install hping3

البته فراموش نکنید که قبل از نصب این ابزار توسط دو فرمان زیر، منابع لینوکس خود را بروز کنید:

sudo apt update

sudo apt upgrade

و اینکه اگر لینوکس را روی ماشین مجازی نصب نمودید، برای اینکه بتوانید بهتر از ابزار Hping3 بهره ببرید، حالت کارت شبکه را روی bridge قرار دهید.

آموزش راه اندازی ماشین مجازی یا VM بر روی ویندوز – دوره آموزش مجازی سازی VMware Workstation

راهنمای استفاده از ابزار hping3 به صورت زیر است البته با زدن سوییچ hping3 -h نیز میتوانید آن را مشاهده نمایید.

نصب hping3 در لینوکس

نصب و راه اندازی hping3

حالا فرض کنید میخواهید یک حمله ی طوفانی و یک نفره به هدف انجام دهید(الکی مثلا شما 5000 تا سیستم دارید).

یک مثال و تفسیر استفاده از hping3

sudo hping3 -1 192.168.100.1 -S -i u1000

دستور بالا چه میگوید؟ sudo که برای دسترسی ادمین و hping3 هم که برای استفاده از ابزار و -1 برای حالت icmp(پروتکل ping) و آی پی هدف و -S برای flag سین و -i u1000 برای فاصله ارسال packetها از هم… به همین راحتی، و تمام… امدیوارم براتون مفید بوده باشه.

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پیامک
پشتیبانی آنلاین