همکاری مایکروسافت با Nvidia و Synopsys برای ارئه خدمات GenAI

هوش مصنوعی
اخبار هوش مصنوعی

مایکروسافت اعلام کرده است که با همکاری شرکت سازنده چیپ Nvidia و ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای طراحی چیپ Synopsys، خدمات کارخانه‌سازی و یک دستیار طراحی چیپ جدید برای شرکت‌ها فراهم کرده است. این اعلان در همایش مایکروسافت Ignite در حال برگزاری انجام شده است.

خدمات کارخانه‌سازی از سوی Nvidia که بر روی مایکروسافت آژور (Azure) پیاده‌سازی خواهد شد، سه مؤلفه اصلی این شرکت را یعنی مدل‌های اساسی، چارچوب NeMo و سرویس ابری DGX را ترکیب می‌کند.

این خدمات به منظور شتاب‌بخشی در توسعه و تنظیم برنامه‌های مختصص هوش مصنوعی تولیدی طراحی شده‌اند و هم‌اکنون توسط شرکت‌های زیادی از جمله SAP، Amdocs و Getty Images استفاده می‌شوند، به عنوان مثال SAP از این خدمات برای سفارشی‌سازی و استقرار Joule، همراه هوش مصنوعی تولیدی جدید خود، استفاده می‌کند. Joule به گفته SAP، برای اتوماتیک کردن وظایف زمان‌بر و تجزیه و تحلیل داده‌ها برای به دست آوردن بینش‌های هوشمند به‌کار می‌رود. شرکت ارائه‌دهنده نرم‌افزارهای ارتباطات، Amdocs، نیز از این خدمات برای بهینه‌سازی چارچوب amAIz خود استفاده می‌کند که توسط شرکت‌های مخابراتی برای ساخت و ادغام برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی تولیدی قابل استفاده است.

وقتی یک برنامه آماده به استفاده است، شرکت‌ها می‌توانند از RAG استفاده کنند تا مدل‌های خود را با داده‌های شرکتی‌شان ارتباط برقرار کرده و به دستاوردهای جدید دست پیدا کنند. در کنار این، مایکروسافت نیز با شرکت تولیدکننده نرم‌افزارهای طراحی چیپ، Synopsys، همکاری کرده است تا یک دستیار هوش مصنوعی تولیدی Copilot توسعه دهد. Copilot جدید که انتظار می‌رود در فرآیند طراحی چیپ کمک کند و در داخل ابزارهای Synopsys یکپارچه شود، با استفاده از سرویس Azure OpenAI بر روی مقادیر زیادی از داده‌های شرکتی آموزش دیده است.

به گفته این دو شرکت، دستیار هوش مصنوعی تولیدی به طراحان چیپ کمک می‌کند تا هنگام طراحی، باگ‌ها را شناسایی کنند.

منبع: networkworld

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

×
واتساپ
تلگرام
اینستاگرام
پیامک
پشتیبانی آنلاین